PETR SVOBODA

SPORT JE MŮJ ŽIVOT 


Pocházím z městysu, který je svou velikostí poloviční oproti Nelahozevsi, tedy i mé sportovní začátky jsou spojené s malým atletickým oddílem. Od malička mě bavil sport, hlavně sprint a skoky do dálky a později i víceboj. Když se mi naskytla příležitost, přešel jsem trénovat do atletického oddílu PSK Olymp Praha a za ten jsem i dlouhé roky závodil. 


Především jsem se zaměřil na překážkový běh, ve kterém jsem dosáhl největších úspěchů; mezi ty největší patří i má účast na olympijských hrách v Pekingu a poté i v Rio de Janeiru. V obou případech jsem se dostal v tomto světovém klání až do semifinále. 

Na mistrovství světa v atletice jsem se dostal do první desítky na světě – obsadil jsem šesté místo. 


Mezi mé další úspěchy, kterých si považuji, je i několik zlatých a bronzových medailí získaných na Mistrovstvích Evropy a několik zlatých vybojovaných na Mistrovsví republiky. Jsem i českým rekordmanem na 110 m a 60 m překážek, kde držím prvenství od roku 2010. 


Mým cílem, který bych rád v zastupitelstvu prosadil, je být aktivně zapojen do rozvoje pohybu naší mládeže a vybudovat v naší obci atletický oddíl pro děti.